Atmosfera na 100 procent!

Damian Witanowski

Wiele źródeł informuje, że w firmie, w której panuje dobra atmosfera, pracownicy chętnie angażują się w zadania i pomagają sobie nawzajem. Pracodawcy coraz częściej chwalą się w sieci przyjazną atmosferą pracy, ale zastanówmy się, jak jest w rzeczywistości? Postanowiliśmy to zweryfikować na własnym przykładzie w badaniu satysfakcji z pracy. Wzięło w nim udział około 60% pracowników.

Zacznijmy od krótkiej interpretacji słowa “atmosfera”. Zgodnie ze Słownikiem języka polskiego PWN, atmosferą jest nastrój panujący w jakimś środowisku, otaczający jakieś osoby, zjawiska, miejsca. Spytaliśmy zatem pracowników, jak to jest z tą atmosferą w ConnectPoint? Czy można ocenić ją jako co najmniej dobrą? Odpowiedź, choć nie była dla nas wielkim zaskoczeniem, mogła być tylko jedna – TAK! I co najważniejsze, wybrali ją wszyscy respondenci! Na TAK zagłosowało 100% ankietowanych. Dodatkowo, atmosfera pracy była elementem, który najczęściej wskazywano jako czyniący z ConnectPoint firmę godną polecenia. 

Na co zwracali uwagę pracownicy? Głównie na fakt, że jest u nas luźno i swobodnie, po prostu naturalnie. Podkreślali, że w koleżeńskiej atmosferze, takiej jak nasza, pracuje się najlepiej. Jest wesoło, ale umiemy także zachować balans między pracą a „śmieszkami”.
Przyjazna atmosfera w ConnectPoint przejawia się w chęci do pomagania sobie nawzajem. Przekonujemy się na co dzień, że możemy liczyć na wsparcie koleżanek i kolegów z zespołu, w każdym aspekcie.
Atmosferę “podkręcają” również cyklicznie organizowane integracje, które pozwalają nam spotkać się w większym gronie i są miłą odskocznią od wirtualnych spotkań z internetowych komunikatorów. Poza tym na wyjątkową atmosferę wpływa także… dogoterapia. Do naszego biura można przyjść z psem i mamy już nawet stałych czworonożnych bywalców! 

Cieszy nas to, że każdy z respondentów uznał atmosferę za naszą mocną stronę, niezależnie od tego, czy pracuje zdalnie, stacjonarnie czy w modelu hybrydowym. Myślę, że możemy być z tego dumni. Jeśli chcesz sprawdzić, jak to wygląda w rzeczywistości, zajrzyj na naszą stronę Kariera. Prowadzimy kilka procesów rekrutacyjnych, więc zachęcamy Cię do przesłania aplikacji przez formularz. Kto wie, być może już niedługo przekonasz się, jak fajnie się z nami pracuje 😉