ConnectPoint sponsorem AVEVA PI World 2022 Amsterdam

Jakub Ładyński

Jako jeden z głównych parterów AVEVA OSIsoft w CEE postanowiliśmy w tym roku jeszcze aktywniej włączyć się w kluczową konferencję dla branży organizowaną przez OSIsoft. W Amsterdamie prawie 1000 ekspertów z największych firm przemysłowych na świecie spotkało się, żeby porozmawiać o innowacjach i najlepszych praktykach na rynku.

Jako ConnectPoint zostaliśmy oficjalnym sponsorem wydarzenia, co pozwoli naszemu zespołowi jeszcze szerzej opowiadać o naszych doświadczeniach i inspirujących zmianach, które wprowadziliśmy u i z klientami między innymi dzięki wdrożeniu Smart RDM.

Więcej o konferencji można przeczytać na: AVEVA PI World 2022.

Dzień 1

Tegoroczny temat przewodni konferencji to “Discover digital insights for sustainable innovation“. Już w pierwszych przemówieniach otwierających konferencję mogliśmy posłuchać o wielkiej motywacji i obowiązku branży do zmiany swoich operacji na zrównoważone, a ostatecznie neutralne klimatycznie w 2050.

CEO AVEVA w swojej prezentacji opowiadał o trzech krytycznych obszarach, które w następnych dniach będą omawiane przez klientów, partnerów i pracowników:

 1. Jak zbudować systemy i procesy, które pozwolą śledzić i ograniczyć emisje CO2?
 2. Jak firmy mogą stać się bardziej odporne na wstrząsy dzięki technologii i zwinnemu zarządzaniu?
 3. Jak możemy efektywnie funkcjonować w nowym hybrydowym modelu pracy i zapewnić bezpieczną łączność z pracownikami, partnerami i instytucjami?

Nasz zespół od rana jest już na stoisku gotowy na zaangażowane dyskusje o przyszłości branży i roli naszego Smart RDM w tej transformacji.

Dziękujemy za wszystkie dzisiejsze rozmowy!

Dzień 2

Dzisiejszy dzień (Industry Day) jest w całości poświęcony historiom klientów i partnerów. Od rana czekają nas prezentacje w ramach 8 ścieżek tematycznych oraz warsztaty praktyczne:

 1. Chemia
 2. Produkty konsumenckie (żywność, napoje, rolnictwo)
 3. Infrastruktura, Woda, Dystrybucja
 4. Biologia i Farmaceutyka
 5. Produkcja i Logistyka
 6. Ropa i Gaz
 7. Energetyka
 8. Przemysł ciężki

Z niecierpliwością czekamy na wystapienia naszych klientów!

Na naszym stoisku jest tłumnie, ponieważ nasz Smart RDM adresuje konkretne potrzeby w branżach w których się specjalizujemy: Przemysł, Energetyka odnawialna, Produkcja energii i ciepła, Dystrybucja ciepła i Dystrybucja wody. Cieszymy się z każdej rozmowy, które tylko utwierdzają nas w naszej misji stworzenia jednej platformy wiedzy w organizacjach.

Dzień zakończyliśmy fantastycznym wydarzeniem integracyjnym!

Dzień 3

Ostatni dzień zaczęliśmy od Keynotes na scenie głównej. Goście opowiadali o jeszcze jednym ważnym trendzie w branży – zmiany pokoleniowej w swoich organizacjach. W ostatnich latach po raz pierwszy przedstawiciele GenZ dołączyli do siły roboczej. Wspólnie zastanawialiśmy się jak wpłynie to na organizacje pracy i cyfryzacje przedsiębiorstw – w końcu jest to cyfrowe pokolenie.

AVEVA na końcu podzieliła się swoją wizją budowy Multiwersum dla Przemysłu nad którą obecnie pracują w swoich działach R&D. Nie możemy się doczekać kolejnych edycji!

Nasze stoisko tętniło życiem przez całą konferencję. Bardzo dziękujemy wszystkim gościom za tak liczne odwiedziny i inspirujące rozmowy!

Do zobaczenia za rok na AVEVA PI World.