Connectpoint na targach CeBIT 2016

Jakub Ładyński

W Hanowerze odbywają się co roku targi CeBIT dotyczące informatyki, sprzętu komputerowego i nowych technologii. Wśród wystawców jest ponad 20 polskich firm w tym my.

15 marca, równolegle z odbywającymi się targami, komisarz europejski Günther Oettinger otworzył “Dzień ekosystemu Startup Europe”. Podczas otwierającej konferencji odbył się panel złożony z “jednorożców”, startupów i działaczy ekosystemu. Komisarz zadał im kluczowe pytanie: W jaki sposób Europa może stać się lepsza w przekształcaniu wspaniałych pomysłów w nowatorskie przedsiębiorstwa zdolne do tworzenia większej liczby miejsc pracy, opracowywania nowych produktów, umiędzynarodowienia od pierwszego dnia i podbijania rynków?

Komisarz zakończył swoją część wyzwaniem dla widowni: “Powiedz mi, co mam zrobić, a razem to zrobimy” – każdy z nas może przyczynić się rozwoju innowacyjnej Europy. Utkwiło nam to w pamięci, bo żadna z naszych innowacji nie powstaje w odosobnieniu. Każda wymaga współpracy z użytkownikami, klientami, partnerami technologicznymi i naszymi pracownikami.