ConnectPoint zajął 2 miejsce w Sportgas Saling Cup 2022 o Puchar Prezesa PGNiG TERMIKA

Jakub Ładyński

Wiemy, że nasi pracownicy są ekspertami od energetyki. Teraz mamy dowód, że są też wspaniałymi żeglarzami!

W tym roku po raz pierwszy ConnectPoint wystawił swój zespół do udziału w regatach organizowanych przez Towarzystwo Sportowo-Turystyczne Nafty i Gazu “Sportgas” na Zalewie Zegrzyńskim. Nasza reprezentacja pokazała wszystkim, że ma bardzo szerokie kompetencje, które pozwoliły im zdobyć drugie miejsce w regatach i pokonać 10 innych zespołów.

Relację z pierwszej ręki przygotował sternik naszego zespołu Jacek Szostakiewicz.

2 dni walki z żywiołem i konkurencją

Uczestnicy regat o puchar Prezesa PGNIG Termika zmagali się nie tylko z przeciwnikami, ale dodatkowo z bardzo trudnymi warunkami pogodowymi jakie panowały na Zalewie Zegrzyńskim. W trakcie całej imprezy wiał bardzo silny wiatr i przechodziły ulewne opady deszczu. Nasza załoga nie zrażała się warunkami i z zapałem realizowała zadania.

Organizatorzy zadbali o bezpieczeństwo zawodów, dlatego zdecydowali się na rozegranie wyścigów w osłoniętej części jeziora. Narzucili też obowiązek refowania żagli. Trasa została skrócona i była na bieżąco adaptowana do warunków – udało się rozegrać tylko 4 biegi.

Zawody przebiegały w duchu bardzo zaciętej i sportowej rywalizacji. Na starcie stanęło 12 załóg, a ukończyło tylko 10. Walka była intensywna w każdej turze wyścigu od startu do samej mety. Dodatkowo zmienna siła i kierunek wiatru powodowały, że przez cały wyścig trzeba było zachować czujność.

Załoga ConnectPoint spisała się bardzo dzielnie i walczyła  do końca w każdym wyścigu. Ostatecznie ukończyliśmy wyścigi na 1,3,5 i 3 miejscach. Biorąc pod uwagę tradycyjną odrzutkę najgorszego wyniku osiągnęliśmy końcowy wynik 7 pkt.

Taki wynik zagwarantował nam podium, a dokładnie 2 miejsce. Tyle samo punktów uzyskała zwycięska drużyna. Nagrodę za drugie miejsce odebraliśmy z rąk przedstawiciela zarządu PGNIG Termika.

Z wielkim zapałem planujemy start w kolejnej imprezie z cyklu regat organizowanych przez Sportgas.

Nowa sekcja sportowa w ConnectPoint

Ten wyścig to fantastyczny początek sekcji żeglarskiej w ConnectPoint! Całemu zespołowi serdecznie gratulujemy.

Szczegółową relację z wydarzenia można przeczytać na stronie Sportgas: https://www.sportgas.pl/autentyczna-relacja-z-pierwszych-regat-zeglarskich