Jak wygląda proces rekrutacyjny w ConnectPoint?

Damian Witanowski

Podajemy widełki płacowe, analizujemy każdą aplikację, a po rozmowie kwalifikacyjnej zawsze przekazujemy informację zwrotną. Zapraszamy do nas!

Doceniamy każdą aplikację


Na naszej stronie “Kariera” zawsze można znaleźć aktualne oferty pracy. Jeśli wśród wszystkich ogłoszeń nie ma takiego, które jest najbliższe Twoim kompetencjom, to nic straconego! Możesz uzupełnić nasz formularz rekrutacyjny i w polu “Stanowisko” wybrać “Aplikacja spontaniczna – Zostaw CV!” Warto skorzystać z takiej możliwości, dzięki niej do ConnectPoint dołączyła niejedna osoba!?

Wszystkie otrzymane aplikacje są dla nas bardzo ważne – nasz dział HR zawsze analizuje każdą z nich. Jeśli mamy wątpliwości związane z kompetencjami technicznymi kandydata, liderzy zespołów (hiring managerowie) wspierają nas w podjęciu właściwego wyboru. Po analizie zgłoszeń przechodzimy do kolejnego etapu – dzwonimy do wybranych kandydatów. 

Wstępna rozmowa telefoniczna

Zazwyczaj trwa ok. piętnastu minut. Zaczynamy ją od przedstawienia informacji na temat firmy oraz projektu, poruszamy również kwestie formalne. Pytamy kandydata o dostępność, dyspozycyjność (głównie w przypadku niepełnego etatu), formę współpracy, rozmawiamy o widełkach finansowych, określamy znajomość języka angielskiego. Wstępnie uzgadniamy także preferowany tryb pracy: nasi kandydaci mogą wybrać pracę zdalną, stacjonarną albo hybrydową.
Oczywiście, interesuje nas także motywacja do zmiany pracy. Jeśli wyślesz do nas CV, a my do Ciebie zadzwonimy, na pewno zapytamy Cię, dlaczego chcesz u nas pracować. Poinformujemy Cię także o czasie oczekiwania na informację zwrotną oraz o następnych krokach procesu rekrutacji. Niezależnie od tego, czy zaprosimy Cię do dalszego etapu, na pewno przekażemy Ci informację zwrotną. Wiemy, że feedback ma w rekrutacji duże znaczenie, chcemy, aby podziękowanie kandydatom za poświęcony nam czas było naszą wizytówką. 

Spotkanie online

To następny etap procesu rekrutacyjnego. Spotkanie trwa ok. godzinę. Zdecydowaną większość spotkań (99 procent) organizujemy w formie online. Rozmowę zaczynamy od przedstawienia uczestników oraz agendy, z naszej strony w spotkaniu biorą udział zazwyczaj lider zespołu oraz przedstawiciel zespołu HR. Czasami może zdarzyć się również, że uczestniczyć będzie także ekspert od wiedzy technicznej. Następnie oddajemy głos kandydatowi: prosimy, aby opowiedział nam między innymi o doświadczeniu zawodowym, znajomości technologii oraz zrealizowanych projektach. W razie potrzeby, gdy chcemy lepiej zweryfikować kompetencje techniczne, pytamy o szczegóły.
Następnie przechodzimy zazwyczaj do rozmowy w języku angielskim; w tej części spotkania jest miejsce na pytania dotyczące planowanego rozwoju czy oczekiwań wobec nowej pracy. Oczywiście, podczas rozmowy nie tylko my zadajemy pytania. Zachęcamy kandydatów, aby również nam je zadawali, ponieważ zależy nam, by przekazać jak najwięcej informacji o pracy w ConnectPoint. Prosimy także o informację zwrotną i podzielenie się wrażeniami z rozmowy: feedback  pozwala nam rozwijać i ulepszać nasz proces rekrutacyjny.  

Rekrutacja w dwa tygodnie

Zdarza się, że na tym kończymy proces rekrutacji; wówczas dział HR dzwoni do kandydata, aby złożyć mu ofertę zatrudnienia i zaprezentować warunki umowy. Rozpoczyna się tzw. pre-onboarding. Jeśli rekrutacja nie kończy się na tym etapie, organizujemy jeszcze spotkanie z zarządem naszej firmy lub z klientem, dla którego realizowany będzie projekt. W pojedynczych przypadkach, w ramach procesu rekrutacyjnego można spodziewać się krótkiego testu online (maksymalny czas na wykonanie testu to dwadzieścia minut) lub sesji live coding, która odbywa się podczas spotkania.
Oczywiście, kontaktujemy się również z kandydatami, którzy nie otrzymują od nas oferty pracy – przekazujemy im informację o powodach naszej decyzji. Proces rekrutacyjny w ConnectPoint nie jest skomplikowany. Nie jest też (naszym zdaniem) długi – zależy nam, aby od momentu pierwszego kontaktu z kandydatem ostateczną informację zwrotną przekazać mu w ciągu maksymalnie dwóch tygodni.
Jeśli chcesz przekonać się, jak wygląda nasz proces rekrutacyjny, zapraszamy na naszą stronę “Kariera”! Wybierz najlepszą dla siebie opcję i prześlij nam swoje CV. ?

A już wkrótce opowiemy, jak przygotować się do naszego spotkania rekrutacyjnego. Artykuł już powstaje i niebawem pojawi się na blogu!