Poznajmy Nexo

Grzegorz Michalski

Smart Home jest obecnie “na topie”. Coraz więcej osób interesuje się tym tematem i montuje u siebie urządzenia ułatwiające korzystanie z energii elektrycznej oraz ciepła.

Smart Home – wiele urządzeń i… mamy problem!

Przygodę ze Smart Home użytkownik rozpoczyna przeważnie od jednego inteligentnego gniazdka, włącznika światła, głowicy termostatycznej. Aby spróbować, sprawdzić, czy to coś dla nas. W następnych etapach dokładamy kolejne urządzenia, ale tym razem od innych producentów. Okazuje się, że do każdego “gadżetu” potrzebna jest inna aplikacja, która umożliwi jego obsługę. Szybko pojawia się problem, ponieważ mamy kilka różnych narzędzi do obsługi urządzeń różnych firm. Każda z aplikacji dostarcza różne funkcjonalności, ma odmienny interfejs. Efekt? Brak możliwości współpracy pomiędzy urządzeniami.

Czy to oznacza, że nasz pomysł na Smart Home legł w gruzach? W żadnym wypadku! Z pomocą przychodzi Nexo.

Nexo, czyli sposób na Smart Home

Nexo jest rozwiązaniem, które integruje obsługę różnych urządzeń w jednym miejscu. Pozwala nimi zarządzać, sterować, umożliwia pomiędzy nimi kooperację. Nexo to nie tylko wygodna opcja dla użytkownika końcowego, czyli, mówiąc w uproszczeniu, łatwa w obsłudze technologia dla naszych domów. To również zaawansowane, rozbudowane rozwiązanie dla dostawców mediów, takich jak ciepło czy energia elektryczna. Dzięki Nexo można sprawniej zarządzać zasobami, planować ich wykorzystanie i w efekcie oszczędzać, co obecnie dotyczy nas wszystkich i jest ważne zarówno dla odbiorców energii, jak i jej dostawców.

Od Smart Home do Smart City – Nexo w Polsce i na świecie

Mamy już na koncie przykłady pokazujące, że Nexo świetnie sprawdza się w praktyce. Nasze rozwiązanie “pracuje” już zarówno w Polsce, jak i za granicą. Z sukcesem wdrożyliśmy je w krakowskich przedszkolach, generując oszczędności związane z dostarczaniem ciepła. W Lipsku Nexo wspomaga branżę energetyczną w racjonalnym zarządzaniu energią elektryczną w projekcie Smart City.

Obecnie, wspólnie z firmą Veolia, wiodącą firmą z branży energetycznej, wdrażamy Nexo w blokach jednej z łódzkich spółdzielni mieszkaniowych. Pisaliśmy już o tym na naszym blogu. “Optymalizacja zużycia energii – wspólny projekt Veolii i ConnectPoint“.

Śledźcie nasz blog! W kolejnych wpisach opowiemy Wam więcej o Nexo, jego możliwościach i o tym, jak może pomóc nam w różnych aspektach naszego codziennego życia.